речник контакт

Кочанчанецот Иванов победник на тенискиот турнир Велес опен 2020

Со 2:0 (6:1, 7:5) Иванов во финалето го победи Темелков

Петар Печков

Кочанчанецот Коста Иванов е победник на тенискиот турнир Велес опен 2020.

Во вчерашното, неделно финале, кое се одржа на терените во Градскиот парк, Иванов со 2:0 го победи сограѓанинот, Благој Темелков, по гемови 6:1 и 7:5.

Организаторот Велес опен 2020, соопшти дека на турнирот учествувале рекордни 49 натпреварувач од 12 града од Македонија.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »