речник контакт

Кој рано рани, ќе изѕемне

Овошките во велешките дворови процветаа во зима

Петар Печков

 Оваа овошка  побрзала да процевета во февруари, иако временските услови  се снег, ветер ,студ, ладно. Така што од неа нема да има многу фајде. Метеоролозите најавуваат и следните седум дена слично време, пoсебно в  среда, четврток и петок, кoга ќе има повторно слаби врнежи од снег.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »