речник контакт

Крадење на урбана опрема во Велес

Случаите со крадење на урбаната опрема низ градот и нејзино продавање по отпадите не престанува.

lj lkjl

Случаите со крадење на урбаната опрема низ градот и нејзино продавање по отпадите не престанува. Во последниот случај украдени се неколку бисти од дворот на гимназијата „Кочо Рацин“. Сторителите бистите ги продале во отпад, сопственикот на отпадот истите ги продал во Бугарија. СВР Велес против сторителите И сопственикот на отпадот поднел кривични пријави. Штетата не може да се надокнади велат извори од МВР бидејќи бистите сега не можат да се вратат.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »