речник контакт

Кражба од салонот на Техномаркет

Украдени се шест лаптопи

Петар Печков

 Ноќта помеѓу 20 – 21-ви октовмри  салонот на Техномаркет во Велес, лоциран во комплексот Чешел, кај преминот за Мало мовче,   е ограбен. Според велешката полиција биле украдени шест лап топи, 5 марка Тошиба и еден Леново.   

Сеуште не е проценета материјалната штета. Крадецот(и) го скршиле со подесен алат катанецот и бравата, влегле во просторијата и од неа ја украле оваа техничка стока.  

СВР Велес трага по сторителот(и). Во 2010-та  од овој маркет беше украдена техничка стока вредна 250 илјади денари а крадецот не беше пронајден.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »