речник контакт

Летен саем на книгата во Ликовниот салон

Во организација на локалната библиотека „Гоце Делчев“ во Велес беше отворен 6-тиот пролетен Саем на книгата.

Петар Печков


Овој саем е убава можност да се набават книги по поволни цени а бидјеќи во Велес немаме книжарница, тоа е можност и да се снабдат со наслови за кои досега патува до Скопје – изјави директорката на библиотеката Елена Тевчева.

На саемот се претставени издавачките куќи „Култура“, „Матица Македонска“, „Наша Култура“, „Детска радост“, „Просветно дело“, „Мартина Комерц“, „Нова реч“, „Феникс“ и „ТРИ“.
Саемскиот попуст на книгите за сите возрасти е од 30 до 50 отсто. Саемот е отворен од 10 до 20 часот, а ќе трае до сабота.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »