речник контакт

Лидерот Младост, предизвика прекин на натпреварот,

Дожд од голови на Интернационал - Башкими 5:5

Петар Печков

Младост - Гемиџии  0:3 службено

Илинден  БС - Форца Нова   2:3

Интернационал - Башкими   5:5

Мартолци - Илинден 1955    3:0   

слободни:  Бирлик и  Горски

 

 Натпреварот Младост - Гемиџии  е  прекинат  при водство на гостите од 0:2

            Т   А   Б   Е   Л   А

1. Младост                       11       9   1   1    21:11      28

2.Башкими                       11       6   3   2     27:19     21

3. Форца Нова                 11       5   2   2      16:7      19

4. Мартолци                    11       5   3   3     25:13     18

5.Илинден 1955              10       5   2   3     15:15     17

6. Гемиџии                      11       4   4   3     21:20     16

7.Илинден БС                 11       3  2   6      28:24     11

8.Интернационал            10       2   2  6      17:25      8

9. Бирлик                         10       2  1  7       20:28      7

10.Горски                         10      1   0   9     13:39      3

 

 Следно 13 коло денес среда

Илинден 55 - Интернационал

Башкими -Горски

Форца Нова - Младост

Гемиџии -Бирлик

слободни: Илинден БС и Мартолци

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »