речник контакт

Луна паркот си замина

Заминаа среде лето, иако претходните години беа тука до почетокот на учебната година

Петар Печков

Неочекувано, на разочарување на  дел од помладите во градот, од вчера Луна паркот си замина. Иако изминатите години тој беше тука цело лето, од завршувањето до почетокот на школската година, ова лето си замина среде сезона.

Дали велешани не беа доволно дарежливи како домаќини, немаше промет или нешто е трето во прашање, останува дилемата,  чиј одговор го знаат само сопствениците. А  тие сега се во некое скопско село..  

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »