речник контакт

Луна парк, забава за велешани

После неколку годишна пауза, во Велес дојде Луна парк

Петар Печков

Лоциран до Мало мовче, нуди забава за најмладите но и нешто повозрасните.  Откако пред две години започна да се гради театарската зграда  кај Младинскиот парк, исто толку време во Велес немало Луна парк.

Затоа неговото доаѓање предизвикува и  внимание.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »