речник контакт

Мали зимски радости

Снегот кој во саботата попладне и вечер падна во Велес приреди задоволство за поголемиот дел велешани.

Петар Печков

Снегот кој во саботата попладне и вечер падна во Велес приреди задоволство за поголемиот дел велешани.

Ќе ги изземеме проблемите во сообраќајот, кои се стандардни бидејќи нас и снег во зимо не изнанедува.

За жал се што е убаво кратко трае, тaка и снегот бргу бргу замина, ама за кратко ги покри сите наши црнила. Низ неколку фотографии како изгледаше градот под снежна покривка.

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »