речник контакт

Малолетник силувал девојче

Малолетник силувал девојче и тоа го снимил на мобилниот, по што го прикажувал на другарите

Петар Печков

Велешката полиција го осомничи Б.Ј. (18 год) од Велес, поради основано сомнение дека сторил едно кривично дело силување и едно кривично дело прикажување порнографски материјал на дете.

Тој во мај 2009 година, го однел со сила петнаесет годишното девојче во објектот на  Спомен Костурницата. Тој го соблекол девојчето, кое што цело време се бранела и го туркала од себе,  но осомничениот со употреба на сила и закани имал  сексуален однос со неа. Б.Ј. без знаење на оштетената со неговиот мобилен телефон го снимал сексуалниот чин за да викајќи и се закани дека не смее да кажува никому за настанот.

Во текот на наредниот период пријавениот го покажал видео клипот на неколку негови другари, соученици. Од страна на мајката на оштетеното девојче настанот е пријавен во СВР Велес кон крајот на 2010 година, откако дома на цд го добиле клипот со снимката, по што се превземени мерки за расветлување на случајот.

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »