речник контакт

Мартлоци есенски првак на ОФЛ, со подобра гол разлика

Во последното коло екипата на Мартлоци ја мина екипата на Извор, која дотогаш беше лидер на табелата и е прва со подобра гол разлика

Петар Печков Резултати:
 Богомила – Мартолци  2:4
 Извор -  Форца Нова   2:1
Гемиџии – Илинден БС  2:1
 Слободни беа екипите на Горски и Младост

                               Т   А   Б   Е   Л   А
 1.Мартолци 07                 8  6  1  0     19:8                      19
2. Извор 09                       8   6  1  0    16:4                      19
3. Младост                        8  3  2  2     11:14                   11
4. Форца нова                  8  3  1  3      20:11                  10
5. Богомила                      8  2   1  4    11:19                     7
6.  Гемиџии                       8  2  1  4     10:21                    7
7. Горски                          8  1  1   5     14:23                   4
8. Илинден БС                  8  1   0  6       5:17                  3

 

Натпреварите продолжуваат напролет

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »