речник контакт

Мартолци го освои општинскиот фудбалски куп

Во финалето за ОФС Велес, Мартолци Млaдoст 7:6 на пенали

Петар Печков

Екипата на Мартолци победи во финалето на ОФС Велес, откако ја Градскито стадион ја совлада екиапта на Младост со 7:6, пои изведувањето на пенали. Во регуларниот дел натпреварот заврши нерешено 1:1.

 Мартолци со тоа се здоби со право да ги продолжи натпреварите во Купот на Македонија и во август во 16 финалето ќе се сретне  со некоја од прволигашките екипи. Мартолци е лидер во општинската лига и најсериозен кандидат од есен да игра во Третата лига.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »