речник контакт

Мартолци славеше во дербито против Извор

13-то коло на ОФЛ Велес

Петар Печков

 Резултати:
 Извор          – Мартолци  1:2
  Богомила  – Гемиџии      3:0 сл.
  Младост     – Илинден   БС 1:0
  Слободни: Форца Нова и Горски

Т  А  Б Е  Л  А
 1. Извор                  10     8  1  1    22:6       25
 2. Мартолци             9     8  1  0    24:9       25
 3. Младост              11     6  2  3   27:17      20
 4. Форца нова       10     4  2  4    23:14     15
 5. Богомила            10    4   1  5   17:25     13
 6. Гемиџии             10     2  2   6   12:27       8
 7. Горски                10    1  1  8   18:34         4
 8. Илинден Б.С.      10    1  1  8     6:22           4
 
Идно коло 6-ти мај
 Мартолци – Форца Нова
Илинден – Богомила
Горски – Извор
 Слободни: Младост, Гемиџии

Финале на општински куп 9-ти мај 16 часот Градски стадион
 Мартолци - Младост

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »