речник контакт

Матурска без зурли и тапани не бива (фото)

Честитки за сите матуранти, за нивниот влез во полнолетството

Петар Печков

Со синоќешната забава на учениците  од Економското училиште ,,Јовче Тесличков,, завршија матурските вечери во градов.

Утрово идните економисти, среќни и весели по прославата на влезот во полнолетството, со музика во живо, со `Рзиовци минаа по улиците на Велес. 

И нив и на сите годинешни матуранти нека им е честит овој ден  со желби за успех во животот. 

Добре дојдовте во светот на возрасните.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »