речник контакт

Медицинска сестра препродавала метадон на зависници

Медицинска сестра фатена е како препродава ,,метадон,, на нарко- зависници во Велес

Петар Печков

Медицинска сестра фатена е како препродава ,,метадон,, на нарко- зависници во Велес. В.А. (44) од Градско вработена во Медицински центар Велес, заработи  кривична пријава  за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Таа на  12 октомври  година во 15,20 часот на улица Благој Ѓорев во Велес е фатена  како продава метадон на лицето О.Ј. (31) од Велес која инаку е регистриран пациент во „Дневниот центар за зависници од дрога“.

По полициската истрага е утврдено дека медицинската сестра  В.А. изминатите два месеца земала метадон од „Дневниот центар за зависници од дрога“ во Велес каде е вработена и за одредена сума на пари го продавала на зависникот, за што заработи кривична пријава.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »