речник контакт

Министерот за внатрешни, во посета на Велес и Јаболчишта (фото)

Нухиу на 30-тина семејства им додели пакети со храна

Петар Печков

Министерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу  вчера беше во посета на  Велес, како и во велешките села Горно и Долно Јаболчиште. Целта беше да   посети неколку социјално загрозени семејства.

Притоа министерот Нухиу во име на МВР на семејствата им врачи пакети со храна и други намирници. Помошта е обезбедена  врз основ на непотрошените средства за репрезентација при кабинетот на МВР, соопштија од Министерството.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »