речник контакт

Михов и Толевски на победничкото постолје на ултрамаратонот во Белград

Михов победи на 6 часа, Толевски трет на 12 часа

Петар Печков

 Велешките атлетичари учествуваа на 16-тиот Белградски ултрамаратон. Трајче Михов и Виктор Толевски се вратија со медали. Михов  во трчање на шест часа победи со истрчани 65 км додека Толевски беше трет во трчање на 12 часа, за кое време истрча точно сто километри. Тие двајцата се членови на АК Вардар.  Летово пак  велешкито атлетичар Зоран Димов   истрча 201 километар за 22 часа и 25 минути

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »