речник контакт

Младост лидер, Форца Нова сега атакува за прво место

19-тото коло донесе дожд од голови, скоро 8 по натпревар а довчерашниот лидер Башкими загуби дури со 8:1

Петар Печков

Финишот од Општинската фудбалска лига, донесува интересна и возбудлива завршница. На три кола пред крајот, три екипи во борбата за првото место. Откако довчерашниот лидер Башкими загуби убедливо со 8:1 од Форца Нова, оваа екипа ја најави нејзината кандидатура за првак а нов лидер е Младост, кој водеше во есенскиот дел од првенството.  Форца  Нова  има два бода помалку од првопласираниот Младост но и натпревар помалку.  Башкими пак во следните две кола е слободен. Се очекува до крајот интересни натпревари и (не)очекувани резултати.  

19 коло

 Форца Нова - Башкими       8:1

Гемиџии - Илинден 55         3:1

Бирлик - Мартолци              4:3

Младост - Интернационал  3:0

 Илинден БС - Горски        11:5         

Т   А   Б   Е   Л   А

1. Младост                       16       10    3   3       29:20       33

2.Башкими                       16       10    3   3       39:25       33

3. Форца Нова                  15        9    4   2       31: 10      31

4.Илинден 1955               16        7     4   5       28:28       25

5. Мартолци                     15        6    5   5        37:31       23

6. Гемиџии                       15        6    4   5        29:27       22

7.Илинден БС                  16        5    3   8        52:39       18

8. Бирлик                         15        5   1    9        31:38       16

9.Интернационал            15        4    3   8        29:36       15

10.Горски                         14        1   0   14      25:69          3

 

 

Идно 20 коло

 Горски - Младост

Интернационал - Бирлик

Мартолци - Гемиџии

Илинден 55 - Форца Нова 

слободни Илинден БС и Башкими

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »