речник контакт

Младост првак на Општинска фудбалска лига

И Mладост и Мартолци доколку се согласат ќе играат квалификации за Трета лига југ

Петар Печков

Последното 18-то коло на Општинската фудбалска лига не донесе промени на табелата. Младост е новиот првак. Тие и екипата на  Мартолци ако прифатат ќе играат квалификации за влегување во Трета лига југ.


Илинден БС – Форца Нова    5:1
Гемиџии – Бирлик                   0:0         
Горски – Башкими                  3:5          
Младост – Богомила               4:0        
Мартолци – Интернационал  0:3 служб.


Т  А  Б  Е  Л  А

  1. Младост                     18    14     3    1       42: 13         45 
  2. Мартолци                  18    13     2    3       53: 25          41
  3. Гемиџии                    18    10     2    6       46:24           32 
  4. Форца Нова              18    10     1    7       38:32           31
  5. Интернационал         18     8     2      8      34::31          26
  6.Башкими                    18     7     4      7      40: 36          25
  7 Илинден БС                18     6     2    10      36:41           20
  8.Бирлик                       18     5     3     10     23:42          18
  9. Богомила                   18     5     1     12      29:54          16
 10  Горски                      18     1     2    15      29:72            5

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »