речник контакт

Мотел „Романтик“

На велешкото езеро Младост, започна со работа реновираниот мотел „Романтик“ сопственост на Илија Тепев и Сашко Лазаров.

Петар Печков

На велешкото езеро Младост, започна со работа реновираниот мотел „Романтик“ сопственост на Илија Тепев и Сашко Лазаров. Во изминатите две години додека траеше обновата на објектот сопствениците вложиле 1,5 милион евра. Тој има 26 соби со 60 легла и 4 апартмани, располага со сопствена плажа а се најавува наскоро отворање и спортски терени. Мотелот има и конгресна дворана за 100 посетители како и ресторан за 200 лица и летна тераса.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »