речник контакт

Мото клубот Велес со грст признанија за ендуро класата (фото)

И како клуб и како поединци тие добија бројни признанија за сезоните 2012 и 2013

Петар Печков

Мотоциклистичката Федерација на Македонија на свечена церемонија ги прогласи најдобрите мотоциклисти за 2012 и 2013 година.  Мото клубот Велес е екипно шампион за 2012 и вицешампион за 2013 година во класата ендуро.

Драган Ванов е шампион во Е1 класа, Горан Тасиќ во Е3  класа и Виктор Ефремов е шампион во Т1 класа и освојувач на златна кацига за три последователни титули.   Гали Филиповски  во категоријата Е 2 го доби третото место во генерален пласман.

Драган Ванов е вицешампион во ендуро Е1 класата за 2013 година.  Честитки за вредните мотоциклисти на МК Велес.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »