речник контакт

Мундијалот го одложи концертот на „Леб и сол“

Концертот на легендарните „Леб и сол“ наместо на 1 јули, ќе се одржи на 2 јули во античкиот театар Хераклеја, крај Битола. Причина за одлагањето на концертот е четвртина-финалниот меч на Светското првенство во фудбал во Германија.

Никола Солев

Концертот на легендарните „Леб и сол“ наместо на 1 јули, ќе се одржи на 2 јули во античкиот театар Хераклеја, крај Битола. Причина за одлагањето на концертот е четвртина-финалниот меч на Светското првенство во фудбал во Германија. Поради тоа организаторите „Авалон“ го одложиле за 2 јули, кој е слободен ден за фудбалерите на Мундијалот. Влезниците за концертот чинат 600 денари и можат да се купат во: „Порта џез“, „Лауднес мјузик“ и во Центарот за култура во Битола, а во Скопје во „Југотон“ и во „Чув де чув“. Извор: [url=www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=9EA5C3B4C3F2B248AB2E078AF226DBD7]Дневник[/url]

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »