речник контакт

Набавени 4 нови пинг понг маси

Ќе се врати ли овој спорт кај младите во градот?

Петар Печков

ЈП Парк Спорт набави четири нови пинг понг маси. Истите ќе бидат ставени на располагање на сите заинтересирани рекреативци а цената на користење за еден час е 60 денари. Пред 20-тина години пинг-понгот беше еден од спортовите кои беа обележје на Велес.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »