речник контакт

Насилник нападнал дете

Додека играл на паркот пред полиција сторителот почнал да го дави осумгодишното дете

Петар Печков

Во саботата во 12.40 часот без повод и причина велешанец нападнал осумгодишно дете од Велес, информираа од СВР Велес. Инцидентот се случил  во паркот пред зградата на Општина близу до полицијата.

Осумгодишното дете кое тука играло а било во придружба на таткото, наеднаш било нападнато од велешанецот С.Т. (66 год). Тој скокнал од блискиот џбун  го фатил за гуша и почнал да  го дави. Родителот  на детето кој бил во близина успеел да го оттргне детето и случајот го пријавил во полицијата. Таа против С.Т. ќе поднесе прекршочна пријава

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »