речник контакт

Најдобрите графити во светот лани

Уметноста на ѕидот низ светот во 2014

Петар Печков

На крајот на сега изминатата 2014 година, читателите на „Street art news“ гласаа за најдобрите улични уметнички дела во изминатата година.

Речиси без изненадување, првото место го зазеде Бенкси со мурал насликан во Велика Британија. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »