речник контакт

Најуникатните велешки понуди за брак годинава

На Ајфеловата кула и во хеликоптер над Монте Карло

Петар Печков

 Годинава што измина останува забележани по единствените понуди за брак, кои младите велешани ги испратија до нивните сакани. 

Во Македонија бевме сведоци на слични настани во вести, на спорт, на концерт, во квиз.. Велешките беа  интересни и несекојдневни и поинвентивни од  останатите во земјава.

Првиот настан беше пролетва кога дечкото ја побара девојката за сопруга на Ајфеловата кула во Париз. Вториот случај беше  при лет во хеликоптер над Монте Карло есенва. И двете девојки одговорија  со да а по некое време се случија и свадбите.

На крајот од годината честитки за младите за нивниот избор и бракот.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »