речник контакт

На патот кон Мамутчево сообраќајка

Учествувале три возила, два автомобили и еден автобус, еден тешко повреден

Петар Печков

Вторникот попладне  сообраќајка  на три возила со еден тешко повреден  на регионалниот пат Велес-с.Мамутчево.

Според МВР ообраќајката  се случила во 16.10 ч.  помеѓу автомобил  „Хонда Акорд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.К. (47) од Скопје ,   автобус „Мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, управуван од С.И. (49) од с.Долно Липовиќ и автомобил  „Пежо Партнер“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од С.М. (59) од Свети Николе.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил М.К.  возачот на „Хонда“  кој со возило на Итна медицинска помош на негово барање е пренесен во болницата „Аџибадем Систина“-Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Велес.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »