речник контакт

Неделата, осуммина возачи во Велес возеле побрзо од дозволеното

Локална акциска контрола за брзо возење

Петар Печков

Недела претпалдне во период од шест часови, сообраќајната полиција контролирала, дали возачите возат со пропишаната брзина по велешките улици.

Неделата на 15-ти декември  во периодот од 8 до 14  часот на подрачјето на Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Велес спроведена е локална акциска контрола за брзо возење и  притоа се откриени осум прекршоци - информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. 

За возачите кои возеле пребрзо,  поднесени биле соодветни пријави

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »