речник контакт

Нема титула за одбојкарките на Форшпед

Форца Волеј - Форшпед 3:1

Петар Печков

 Со победата од 3:1 (25:18, 25:16, 16:25, 25:16) одбојкарките на Форца волеј дојдоа до третата победа со што станаа прваци на Макеоднија во одбојка жени. Велешанки , кои во првенството беа рамноправен противник, во разигрувањето покажаа слаба игра, разочараа, па така скопјанки дојдоа до петтата по ред титила.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »