речник контакт

Нена и Коктел Бенд заедно на задоволство на публиката

Велешкиот фолк состав со големи и сериозни планови за освојување на пазарот

Петар Печков

Групата Коктел бенд,  од почетокот на годинава е во проширен состав.  Дел од нив е и  Нена Грумбарова со која заедно го освојуваат не само велешката туку и македонската публика.  

Составот кој зад себе има едно ЦД, настапува подлог период заедно и е добро познат на велешани. Коктел бенд го сочинуваат:  Благој Јованов клавијатури, Зоран Стојановски ударни инструменти, Димеч Атанасовски гитара, Гоце Наумов дувачки инструменти,  Тони Дамчевски клавијатури и  вокал  Нена Грубарова, екс Дулева.

 Во очекување на нивно видео еве фотографија од составот кој најавува нови песни и задоволства за слушателите

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »