речник контакт

Не бива финале на Девис куп без велешани

Србија слави за освоениот Девис куп а велешките љубители на спортот, три дена гледаа врвен тенис во Белград

Петар Печков

Не се пропушта ретката можност во соседството да се игра  едно од најпримамливите финалиња, во тенис- Девис куп. Играа Србија и Франција, славеа србите со 3:2 а низ десетина фотографии ќе имате можнсот да видите дел од атмосферата во белградска Арена.

 

И познати лица од Велес, како дел од илјадната публика...

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »