речник контакт

Никогаш порано

Од средината на март започна продажбата на летниот десерт сладолед

Петар Печков

  Слаткарницата Македонија прва во градот ја отвора сезоната на продажна на сладолед.  Годинава според сопственциите никогаш порано, уште на 15 март. Топчето и годинава е 10 денари, со проверен квалитет.

Ако се има предвид дека лани  сладолед се продаваше до средината на ноември, паузата беше кратка само четири месеци

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »