речник контакт

Николоска замина во ТВ Телма

Таа е сега дел од информативната редакција на оваа скопска телевизија

Петар Печков

 Од почетокот на овој месец, септември Билјана Николовска стана дел од новинарската екипа на ТВ Телма. Таа досега беше дописник од Велес а од пред десетина дена со решение е во информативната редакција на оваа куќа.

Со нејзиното заминување остана празен дел од информативниот простор на ТВ Телма кој ги регистрираше настаните во Велес. 

Така Николовска тргна по стапките на нејзините  колеги велешани кои работат во медиумите кои емитуваат програма на државно ниво  Кире Коцевски –Канал 5, Пандорче Димитриоска –Алфа и Милка Смилевска која е дел од ТВ АЛ Џезеира Балкан. 

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »