речник контакт

Нова доза К-15

Секој работен ден малку смеа на ТВ АЛФА

Петар Печков

Од понеделникот се врати Цацко со другарите на малите екрани. Секој работон ден на АЛФА телевизија во три наврати се емитуваат нивните  скечеви. Во 17,17 во 19,45 и 22,45 часот може да се погледне новата серија на К-15. Добредојдоа, смеата секако дека ни е потребна, па макар била и на наша сметка.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »