речник контакт

Нова сообраќајка на пешачки премин, такси удри старец

Зад воланот регистриран зависник и осуденик за повеќе кривични дела. Дилема кој се не седи зад такси воланот

Петар Печков

Во неделата попладне на улицата Димитар Влахов околу 17 часот се случи сообраќајна несреќа, кога автомобил тико удри во пешак. Според СВР Велес тикото кое било такси возило го управувал Т.К. (35 год)  и на обележан пешачки премин удил во стаерецот С.И. ( 76 год).

При ударот пешакот бил тешко повреден и со абулантно  возило на Итната помош пренесен во Велешката Болница. Според инфорамциите од таму повредениот имал повеќе скрешеници на ребрата, левата нога, рака но бил надвор од животна опасност. По барање на  истражен судија автомобилот е предаден на  техничко вештачење.

Лицето кое ја стори сообраќајната несреќа и удри пешак на пешачки пемин е регистриран зависник и осуденик за  повеќе дејствија, за што има одлежано казна затвор. По се ова прашањето кое нема одговор е кој се не вози по такси возиалта низ градот.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »