речник контакт

Нова тура гратис концерти низ земјава

Здравко, Брена, Оливер, Црвена Јабука..

Петар Печков

Здравко Чолиќ е повторно во Македонија и тоа на 27 на плоштад во Берово.

Ден подоцна на 28-ми на плоштад во Македонска Каменица е Лепа Брена.Таму ќе настапат и Нокаут и Суперхикс.

На 29-ти во Кавадарци ќе пее Оливер Драгоевиќ и Црвена Јабука (ова се е градис).

Калиопи на 26 во Битола. Таму пак на 20-ти ќе настапат Ван Гог. (oва е со билети)

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »