речник контакт

Нови три случаи на заболени со корона вирус во Велес

Вкупната бројка на заболени во Велес засега е шест

Петар Печков

На штотуку објавената информација на ФБ на министерот за здравство Венко Филипче пишува дека во Велес се регистрирани нови три случаи. Или вкупно во Велес има шест случаи.

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на корон авирус во земјата. 

По градови ново заболени: Штип – 6, Скопје – 3, Велес – 3, Струга - 2, Струмица - 1, Дебар - 1, Тетово – 1, Гевгелија - 1

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува 259 лице.  Изминатoто деноноќе починаа две нови лица, еден 31 годишник од Скопје и исто така скопјанeц на возраст од 91 година.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »