речник контакт

Нов концерт на метал групи во Солун (фото)

Велешани покажуваат дека во градот има фанови на оваа музика

Петар Печков

Вчеравечер, петок,   во Principal Club Thetaer  во Солун се одржа  концерт на Британците Carcass.

Овој легендарен метал состав од Ливерпул постои од 1986-та година и во фантастична пеколна атмосфера во преполната сала се претстави со последниот албум Sugrical Steel, како и со дел од   материјалот од  нивните претходни изданија.

 Како нивна пред група настапи грчкиот метал бенд  Head Cleaner. На концертот имаше околу 50-тина Македонци и неколку велешани, фанови на оваа музика.  

ТРМР дознава дека култната велешка група Парализер е во договори да сними заедничка песна со Британците Carcass.

Од Солун  специјално за ТРМР Борче Стојанов

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »