речник контакт

Нов лидер во група А ОФЛ

Во дербито Гемиџии ги збриша Форца нова со 4:0 и поведе во групата А. Во група Б нема промени, Локомотива води

Петар Печков

Четврто коло група А

Форца нова – Гемиџии  0:4
Богомила – Башкими     2:2
Илинден БС – Бирлик   1:0

Т А Б Е Л А
1.Гемиџии          4   2  2 0   20:6    8
2. Богомила        4  2  2  0     9.4    8
3. Форца нова   4   2  1  1  10:8    7
4.Илинден БС     4  1  0  3  7:6      3
5. Башкими         4  0  3  1   6:9     3
6. Бирлик            4  0  2  2  7:6     2

Идно коло  недела:
Бирлик – Форца Нова
Башкими – Илинден БС
 Гемиџии -  Богомила

Четврто коло група Б
Горски – Извор                         3:0
Локомотива – Младост            1:4
Интернационал – Мартолци  4:8
 

Т А Б Е Л А
1.    Локомотива           4   3  0  1 12:8   9
2.     Мартолци 07        4   2  1  1  11:9   7
3.    Младост                4   2  1   1  8:4    7
4.    Горски                   4   2   0   2  7:7   6
5.    Интернационал    4  1  1  3  7:15    4
6.    Извор                    4  0  1  3  3:10    1 

Следно коло недела:
Мартолци – Горски
 Младост  Интернационал
 Извор - Локомоива

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »