речник контакт

Нов лидер во општинска, Башкими води

Во дербито Башкими Младост 2:1, во Башино село месно дерби без победник. Во трета лига Југ половичен резултат, победа, пораз и нерешено

Петар Печков

Резултат 16  коло

Мартолци - Горски              3:2

Илинден 55 -  Илинден БС 3:3

Башкими - Младост            2:1

Форца Нова - Гемиџии       2:0

слободени беа: Бирлик и Интернационал  

 

Т   А   Б   Е   Л   А

1.Башкими                       14       9    3   2    36:22      30

2. Форца Нова                 14       8    4   2    23: 9       28

3. Младост                      13       9    1   3    22:16       28

4.Илинден 1955              13       7    3   3    26:21       24

5. Мартолци                    13       6    4   3    30:17       22

6. Гемиџии                      13       5    4   4    26:23       19

7.Илинден БС                 13       3    3   7    32:29       12

8.Интернационал           12       2    3   7    20:29         9

9. Бирлик                        12       2   1    9    21:35         7

10.Горски                        13      1   0   12    18:53         3

 

Следно 17 коло 

Бирлик - Башкими

Младост -Илинден 55

Илинден БС - Мартолци

Горски -Интернационал

слободни Гемиџии и Форца Нова 

 Во Третата лига југ половичен успех на велешките екипи, победа, нерешено и пораз. Превалец со високи 6:1 ја победи екипата на Црвена Ѕвезда од Јосифово на домашен терен. Беше тоа натпревар на екипа од врвот и на гостите  кои се при дното, што резултатот најдобро го покажува односот на силите. Бабуна и Дојранско Езеро одиграа нерешено 1:1  Беше тоа соседско дерби за бегство од дното на табелата а екипата од Мартолци не направи исчекор кон средината.  Борец 1919 на гостувањето во Прилеп загуби од претпоследно пласираниот Млекар со 3:2 Така по 17 кола Превалец е и натаму трет со 36 бодови, Борец 1919  е 6-ти со 19 и Бабуна е осма со 17 бода. Во следното коло Борец 1919 е слободен, а  Бабуна  и Превалец играат локално дерби. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »