речник контакт

ОФЛ Мартолци пред титулата првак

Откако Извор одигра нерешено, екипата на Мартолци е пред промоција на првак на Општинската лига во фудбал

Петар Печков

 

 Мартолци – Младост        3:0 сл.
 Форца Нова – Богомила   1:1
 Илинден БС – Извор         4:4
 Слободни: Гемиџии, Горски

Т   А   Б   Е   Л   А

1.    Мартолци         12    11   1     0    38:11    34
2.    Извор               13    10    2    1     34.10    32
3.    Младост           13    6     3    4      23:16    21
4.    Форца Нова    13     4     4    5     23:23    16
5.    Богомила         12    4     3    5     18:26     15
6.    Гемиџии          12    2      2    8     12:30      8
7.    Горски             12   2     1     9      26:37    7
8.     Илинден БС    12    1    3     8     6:26       6

Следно коло  27 мај Градски стадион


Гемиџии - Мартолци

Горски - Илинден

Богомила - Младост

слободни: Извор , Форца Нова

 

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »