речник контакт

ОФЛ 14 коло

Лидерите со убедливи победи.В четврток финале на купот Мартолци - Младост 17 часот

Петар Печков


 
Мартолци – Форца Нова  7:1
Илинден – Богомила 0:0
Горски – Извор 0:5
Слободни: Младост, Гемиџии

Т  А  Б Е  Л  А
 1. Извор                  11     9  1  1    27:6       28
 2. Мартолци            10     9  1  0    31:10      28
 3. Младост              11     6  2  3   27:17      20
 4. Форца нова        11     4  2  5    24:21      14
 5. Богомила            11    4   2  5   17:25      14
 6. Гемиџии             10     2  2   6   12:27        8
 7. Илинден Б.С.      11    1  2  8      9:22         5
 8. Горски                10    1  1  8     19:32        4

 Следно 15 коло 13 мај
Горски –  Мартолци
Извор –  Гемиџии
Младост – Форца Волеј

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »