речник контакт

Обвинителството отвори истрага за смртта на Тамара

Постапка за утврдување на фактите и на евентуалната одговорност за смртта

Петар Печков

Основното јавно обвинителство – Скопје, по допрен глас, оформи предмет за случајот со починатото девојче Т.Д. од Велес, за кој вчера известија медиумите.

Назначен е надлежен јавен обвинител, кој ќе го разгледа предметот и ќе започне постапка за утврдување на фактите и на евентуалната одговорност за смртта.

 Поради ова погребот на Тамара, на градсктие гробишта на црквата Св. Пантелејмон  денес доцнеше два часа, додека се чекаше телото да бдие донесено од обдукција од Скопје. 

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »