речник контакт

Ограбена аптеката кај Пензионерски

Со закана од нож одеземени 15 илјади денари

Петар Печков

Во саботата вечер  околу 19,00 часот  во аптеката „Цитофарм“, непознат сторител со закана со нож од вработената одзел 15 илјади  денари.  СВР Велес  презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

 Аптеката  Цитофарм се наоѓа на улица Димитар Влахов, сместена е во просториите на Пензионерскиот дом.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »