речник контакт

Одбојкарите на Борец Брако во финалето на Купот

По вчерашната победа на велешани во Струмица, утре ќе се борат за престижниот пехар

Петар Печков

Одбојкарите на Борец Брако со победата од 3:1 на жешкиот терен во Струмица, против екипата на АБА Струмица, стигнаа до финалето. 

Со сигурна игра и максимална пожртвуваност, велешани се на чекро од освојвуањето на престижниот пехар.

Претходно во Велес, Борец Брако во вторникот славеше со максимални 3:0 со што со две остварени победи излезе како победник од дуелот со струмичани.

Тие утре во Скопје во 19,30 часот ќе се обидат да стигнат до триумф.  Екипата на Борец е освојувач на Купот во 1994-тата година.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »