речник контакт

Одбојкарките и без финале за титулата

Фудбалерите победија во гости

Петар Печков

За само четири дена на ист терен, во Велес, тимот на Македонија Макс  прво го елиминираше Форшпед од финалето на Купот, а сега ги остава и без борба за шампионска титула. Струмичанки славеа во салата Гемиџии   со 1:3 (26:28, 25:23, 16:25, 18:25). Така во  пет одиграни меѓусебни натпревари за еден месец, Македонија макс победи четири пати и ги елиминираше велешанки и од купот и од борба за титула. Во овие две конкуренции лани  Форшпед беше во финалето.

Во Третата лига југ, Борец победи на гостувањето против екипата на Млекар со 2:0 со двата гола ан Баже Левков. По 22 одиграни кола велешани се во водство со 15 годови предност пред екипите на Илинден од Башино село  и   Бабуна од Мартолци.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »