речник контакт

Одбојкарките победија, мажите загубија

ФК Борец во трета лига победи во локалното дерби

Петар Печков

Во четвртото коло од првата лига кај мажите Борец Брако загуби дома од скопски Вардар. Борец Брако - Вардар 1:3 (11:25, 22:25, 25:22, 13:25). По четири кола велешани со една победа и три порази се шести од девет екипи. Во женска конкуренција двете екипи до градот победија. Форшпед во Штип, Борец Брако дома во Велес. Гоце Делчев - Форшпед 0:3 (16:25, 11:25, 18:25) Борец Брако - Шкендија 3:0 (25:19, 25:21, 25:18). По четири кола Форшпед е четврти со две победи и исто толку порази, додека Борец Брако е шести со една победа и два порази во конкуренција на осум екипи. 

Ракометарите на Борец вторник вечер во 20 часот играат со лидерот Зонимак до Струмица во салата Гемиџии.

Во локалното градско  фудбалско дерби од ниската Трета лига каде игра Борец, тој на Градски ја победи екипата на Превалец со 2:0 и останува на врвот на табелата. До крајот на првенството има уште две кола а Борец нема пораз.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »