речник контакт

Од винарија во Демир Капија украден сеф

Сопственикот не кажува дали и пари имало во сефот

Петар Печков

Ноќта помеѓу понеделникот и вторникот, извршена била кражба, со употреба на сила, во вианрија во Демир Капија. Сопственикот не соопштил колку пари имало во сефот, кој бил изнесен од објектот.  

Ноќта на 09/10.09.2019 во СВР Велес било пријавено дека е извршена тешка кражба во винарија во Демир Капија. Според пријавеното, сторителите со употреба на сила влегле и го одзеле сефот- информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата работи на расчистување на случајот. 

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »