речник контакт

Од дом на велешанец украдени пиштоли, злато

Во домот на оштетениот Б.П.В е влезено насилно

Петар Печков

Велешатка полиција примила реакција од граѓанин, дека во неговиот дом е извршена тешка кражба, насилно влегување во домот, при што се украдени предмети со значителна материјална вредност.

На 09.05.2019 година извршена е Тешка кражба  во стан сопственост на Б.П.В.(20), при што, се одземени три пиштоли, златен накит и два часовника. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот - информираа до велешката полиција.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »