речник контакт

Од последици на ковид-19 почина поранешниот началник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Ангеловски е 27-ма жртва на корона вирусот во велешко

Петар Печков

Вчеравечер околу 22 часот почина Игор Ангеловски, поранешен началник на СВР Велес, објавија од фамилијата.

Тој бил позитивен на ковид-19 и починал поради настанати проблеми предизвикани од корна вирусот. Се лекувал на Инфективна клиника во Скопје.

Претходно беше хоспитализиран на Инфективно одделение од велешката болница, од каде на 14-ти октомври  е префрлен на лекување во Скопје.

Тој беше началник на СВР Велес во периодот на техничката Влада, во првата половина на годината.

Ангеловски е 27-ма жртва на ковид-19 во велешко, единесетти за седум дена од Велес.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »